Barbaresco є флагманом виноробні Гайя. Складне, повне, елегантне, з вишуканими танінами, це вино має дуже довгий потенціал зберігання - понад 20-30 років. Для Італії Барбареско - це не просто вино, це символ! І Барбареско від Гайя підтверджує цю думку своєю винятковістю. Вино народжується з винограду сорту Неббіоло, який отримав свою назву, за однією з версій, від італійського слова "nebbia", що в перекладі означає "туман". На початку жовтня, коли врожай Неббіоло в самому розпалі, на виноградники вранці часто опускається густий білий туман. За іншою версією назва сорту походить від слова "nobile", в перекладі з італійської - "благородний". Для цього сорту характерні танинность в молодості і збалансованість у міру старіння.
Збір врожаю для виробництва вина Барбареско Гайя відбувається з 14 різних виноградників у Барбареско і Треїзо. Ягоди піддають ферментації і мацерації в чанах з нержавіючої сталі за постійного контролю температури на рівні 25-29 °C протягом 3-х тижнів. Витримка проходить 12 місяців у бариках і 12 місяців у великих дерев'яних бочках. Сім'я Гайя переробила традиційну пляшку бургундської форми, яку використовували в П'ємонті, і створила гібридну пляшку, що поєднує бургундську форму з довгою "шиєю", типовою для пляшок із Бордо.
Торгова марка Gaja була заснована 1859 року Джованні Гайя, прадідом нинішнього власника Анджело Гайя, і протягом 5 поколінь перебуває у власності сім'ї Гайя. На сьогоднішній день Gaja Winery володіє виноградниками загальною площею 250 га, розташованими в провінціях Тоскани і П'ємонту. Анджело Гайя почав свою роботу в сімейному бізнесі 1961 року, після завершення освіти в Енологічному інституті міста Альба та Університеті Монпельє (пізніше він здобув ступінь з економіки в університеті Турина). Анджело неодноразово відвідував Францію і, натхненний сучасними і традиційними техніками французьких виноробів, став застосовувати отриманий досвід у виробництві власних вин. Його магнетизм, чарівність і поетичні роздуми про природу вина роблять Анджело Гайя однією з найшанованіших і найулюбленіших фігур у винній індустрії Італії. 2011 року журнал "Wine Spectator" назвав Анджело Гайя одним із найкращих виноробів в історії П'ємонту і Тоскани.
Оцінки і рейтинги 2017: Robert Parker The Wine Advocate 95/100 (пити або зберігати з 2023 по 2045), Wine Enthusiast 95/100, Wine Spectator 92/100, CellarTracker 92/100.
Характеристика: Червоно-гранатовий колір. Вино підкорює багатогранним, вишуканим ароматом, у якому, подібно до симфонії, сплелися ноти вишні, лісових ягід, лакриці, підсмаженого анісу, м'яти, сушеної лаванди та розмарину. Вино демонструє повний, багатий, сухий, оксамитовий смак із нотами вишні, ягід, землі, лакриці, евкаліпта, смоли та деревини, приємними танінами й неймовірно тривалим післясмаком. Температура сервірування: 18-20 °С. Перед подачею рекомендується декантація.
Гастрономічна сполучуваність: Вино добре розкривається в парі з дичиною, ситними м'ясними стравами, яловичиною, трюфелями, пастою з м'ясним соусом і традиційними твердими сирами з П'ємонту.